Profesjonalne zdjęcia deserów? Zrobimy je sami!

Oprócz posiadania talentu do robienia udanych zdjęć, ważna jest także umiejętność pochwalenia się nimi przed światem. Mnóstwo ludzi publikuje fotografie na portalach społecznościowych, licząc na uznanie wśród znajomych. Jednym z ulubionych motywów dla fotografów jest jedzenie – zarówno to, które zamówiliśmy w restauracji, jak i samodzielnie przygotowane potrawy. Jak jednak, z sukcesem, zademonstrować je światu?

Własnoręcznie ugotowane i wypieczone

Któż z nas nie lubi słodyczy? Poprawiają nam zły humor lub umilają długie popołudnia z rodziną lub przyjaciółmi. Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne przygotowanie takich słodkości – nie tylko dlatego, że mają wtedy kontrolę nad składem oraz wyglądem swoich własnych ciast, babeczek czy ciastek, ale również by móc pochwalić się nimi na zdjęciu. Możliwość podpisania potrawy swoim imieniem, podnosi jej wartość również na zdjęciu.

Dobry wygląd to pół sukcesu

Nasze słodkości dobrze wyjdą na zdjęciu, jeśli pięknie je udekorujemy. Możemy tu puścić wodze fantazji i użyć dowolnych produktów – kolorowych posypek, bitej śmietany lub specjalistycznych dekoracji cukierniczych. Zdrowy deser możemy przyozdobić owocami sezonowymi, orzechami lub bakaliami. Warto także wykorzystać formy do podawania smakołyków – ozdobne foremki do babeczek czy fantazyjne talerzyki na ciasto. Jednak sam wygląd deseru to nie wszystko.

Oświetlenie gra rolę

Aby zrobić dobre zdjęcie swojego dzieła, nie musisz posiadać drogiego aparatu. Wystarczy zwykły telefon komórkowy i dobre oświetlenie – w tym celu możesz wykorzystać naturalne światło zza okna lub doświetlić obiekt małą lampą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *