Odpoczywaj z głową, czyli o sztuce domowego relaksu

Niemalże każdy zna to uczucie – nawał pracy sprawiający, że nie mamy ochoty na nic, bo ledwo nadążamy z obowiązkami i nie wiemy w co wsadzić przysłowiowe ręce. Kiedy jednak trafi nam się w końcu wolny wieczór, spędzamy go nic nie robiąc, co wcale nie pomaga się zrelaksować.

Uczymy się odpoczywać

Najlepiej jest odpoczywać w sposób zupełnie przeciwny do tego, jak spędzamy czas w pracy. Przykładowo, księgowa lepiej odpocznie biegając niż oglądając film, zaś listonosz powinien relaksować się czytając książkę. Są jednak formy odprężenia, które doskonale zregenerują każdego – i tutaj przechodzimy do codziennych, małych przyjemności.

Chwila dla siebie

Po ciężkim dniu dobrze jest wygospodarować dla siebie przynajmniej kilka minut. Nie oznacza to, że musimy spędzać je w samotności – ważne, by spędzić je dokładnie tak, jak potrzebujemy. Gra na instrumencie, rozmowa z przyjacielem lub wspólne przygotowanie babeczek z dziećmi – każda forma, która nas odpręży, będzie idealna. Takie czynności nic nie kosztują, poprawiają nasze samopoczucie, a do tego sprawiają, że jesteśmy bardziej produktywni.

Bezcenny relaks

Najważniejsze rzeczy w życiu są za darmo – wystarczy na przykład kupić foremki do babeczek, zaprosić dzieci do wspólnego gotowania i miła, relaksująca chwila wśród najbliższych jest gotowa. Dla osób lubiących samotność świetną alternatywą będzie spacer, podczas którego skupimy myśli na czymś zupełnie innym niż nasza praca. Jeśli codziennie pozwolimy sobie na małą chwilę zapomnienia i zrobimy coś tylko dla siebie, bardzo szybko zobaczymy efekty w naszym nastawieniu i efektywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *