Na obiad ciągle to samo? Urozmaićmy go!

Kto nigdy nie miał problemu ze zdecydowaniem się, co pragnie zjeść na obiad, niech pierwszy rzuci kamieniem. Ulubione dania się przejadły, wszystkie przepisy, które są w Internecie, wydają się być do siebie podobne. Kasza lub ziemniaki (ewentualnie ryż) z mięsem i warzywami, naleśniki lub tortille. Czy można wymyślić coś ciekawszego?

Kuchnie z czterech stron świata

Sposobem na nudę może być wykorzystanie przepisów z innych części świata. Sięgnijmy chociażby do kuchni azjatyckiej, gdzie dania obfitują w składniki, których na co dzień nie wykorzystujemy. Ich smak z pewnością nas zaciekawi, a do tego nauczymy się czegoś nowego. Innym sposobem na nudne posiłki może być sięgnięcie do starych książek kulinarnych. Wypróbujmy, przykładowo, regionalne przepisy, które wyszły z mody.

A może… bez mięsa?

Dla niektórych szokującą, ale na pewno zdrową i ciekawą opcją, jest wypróbowanie diety wegetariańskiej lub wegańskiej. Sieć jest pełna przepisów, w których mięso zastępuje się zdrowymi białkami roślinnymi. Spróbujmy upiec kotleciki z kaszy, ugotujmy warzywne curry, spróbujmy pieczonych buraków.

Stare danie w nowej formie

Puśćmy wodze fantazji i podajmy na obiad wytrawne wersje potraw, które na co dzień spożywamy na słodko. Świetnie sprawdzą się tu tarty warzywne lub muffinki z mięsem i warzywami. Te ostatnie są bardzo proste w przygotowaniu. Zadanie ułatwią nam silikonowe foremki do muffinek, które można znaleźć w różnych rozmiarach. Taki obiad zaskoczy wszystkich i z pewnością będzie pyszny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *