Mój sposób na nudę? Pieczenie!

Każdy z nas czasami się nudzi – nie możemy wtedy znaleźć sobie miejsca i nawet nasza ulubiona rozrywka przestaje nas ciekawić. Jeszcze gorzej z nudą radzą sobie dzieci – stają się marudne, nie zadowala ich żadna, nawet najdroższa zabawka ani bajka. Do zadań każdego opiekuna należy więc pomóc dzieciom w radzeniu sobie z nudą. Zabierzmy więc nasze pociechy do kuchni i zaangażujmy je do pomocy!

Kreatywne sposoby na nudę

W takim przypadku dobrze jest wykorzystać okazję do pokazania najmłodszym czegoś nowego i nauczenia ich kreatywnego myślenia. Pozornie nudne czynności kuchenne, jak mieszanie i wałkowanie, odpowiednio przedstawione, mogą stać się dla naszych dzieci prawdziwą przygodą. Jeszcze lepiej, jeśli będziemy robić je razem z nimi – w ten sposób nie tylko zapewnimy im rozrywkę, ale i rozwiniemy więź z potomstwem.

Pomoc w kuchni jako świetna zabawa

Zaprośmy nasze dzieci do kuchennego królestwa i pozwólmy im, na przykład, upiec ciasteczka – oczywiście pod naszym nadzorem. Receptura na, chociażby, kruche ciasteczka, jest banalnie prosta i nie powinna sprawić im większych trudności. Wybierając odpowiednie foremki do ciastek łatwo będzie wyczarować różne kształty – na przykład zwierzęta, kwiatki czy serduszka. Upieczone literki pomogą w nauce czytania. W dzisiejszych czasach wystarczy iść do sklepu po odpowiednie foremki do ciastek i gotowe! Po upieczeniu można puścić wodze fantazji i wspólnie udekorować ciastka wedle uznania. Nasze dzieci, z pewnością, docenią każdą wspólnie spędzoną z nami chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *